• začíná v sobotu 15. 4. 09:00 - končí v
  • Obec Tuř

Dovolila jsem si naši obec zaregistrovat do společného projektu Ukliďme Česko, stejně jako to udělali v dalších okolních vesnicích a chtěla bych, abychom se 1.4. sešli u prvního letošního úklidu. Všichni občané jsou vítáni, hodí se každá pomocná ruka, jak dospělá, tak ta dětská. Rukavice a pytle jsem objednala a již jsou připraveny. Jen prosím, vezměte si dle možností nářadí jako lopatu, koště, kolečko... Cílem této brigády by měl být základní úklid obce a to zamést po zimě chodníky a okraje vozovky, zastávku, posbírat odpad poházený po veřejných prostranstvích, případně začít s prořezem suchých dřevin a roští. Vše bude záviset od počtu brigádníků. Co se stihne, to bude. Další plánujeme v průběhu dubna tak, aby se vše mohlo poté zlikvidovat na Čarodějnice. Pokud nám bude počasí přát, můžeme odpoledne připravit na hřišti nějaké občerstvení a posedět. Chtěla bych, aby od vás vzešli podněty a nápady na zkrášlení obce formou nějaké výsadby, opravy, umístění lavičky atd., aby se daly naplánovat další akce a mohli jsme vybrané začít realizovat. Uvítám jakoukoliv pomoc, zapojení, případně nápad v podobě sponzorství. Po ukončení této brigády musím zaslat závěrečný report o proběhlé akci (Administrace | Ukliďme Česko (uklidmecesko.cz, administrace ID 38811)

Včera jsem obcházela obec a po zimě, kdy příroda se ještě neprobudila, je to dost žalostný pohled, jak se povaluje podél plotů nepořádek, na hřišti v křoví staré pneumatiky a jiné odpadky....., co se loni nechalo firmě prořezat, už je opět zarostlé roštím a to na více místech v obci, u křížku cestou do obory je rozježděný trávník, jak se tam točí auta, plůtek tam je rozpadlý, nenatřený, místo, kde u pomníčku býval strom a musel být již pokácen, roky zeje prázdnotou a "volá" po stromu novém, čímž by se zabránilo autům v otáčení a slušela by tomuto místu i lavička...a pomníčků máme vícero..., v kopečku jsou díry v cestě, nahoře u cesty je hromada drti pro účel alespoň nejnutnější opravy, buhužel tam jen zarůstá trávou, protože se sama do těch děr nepřemístí..., nějací vandalové nám ohnuli a vyvrátili u zastávky vylepovací plochu... a dalo by se pokračovat. Práce je všude dost a  chtěla bych věřit, že se zkusíme nastavit tak, že ten NÁŠ DOMOV nebude končit plotem našich domů, ale že celá Tuř je společný domov nás všech a najdeme si v půběhu roku každý nějaké chvíle, kdy tu obec budeme zkrášlovat a starat se o ni.

Těším se na Vás příští sobotu, J.Pokorná

Novinky z úřadu, obce a volného času

Jarní úklid obce

publikováno: 28. 3. 2024