Informace k podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2022

Vážení spoluobčané,

k tomuto článku Vám přikládáme  informační leták “NECHOĎTE – VOLEJTE - PODEJTE“ s telefonními linkami, na kterých jsou připraveni pracovníci Finanční správy České republiky, aby Vám poskytli informace a pomoc s vyplněním přiznání k dani z nemovitých věcí tak, aby  jste nemuseli podstupovat rizika spojená s dopravou a osobní přítomností na finančním úřadě a jeho územních pracovištích.

S ohledem na složitou epidemiologickou situaci a v zájmu omezení šíření viru SARS CoV-2 Finanční správa České republiky poplatníkům daně z nemovitých věcí doporučuje omezit osobní kontakt se správcem daně a využívat zejména elektronické formy komunikace.

Přiznání k dani z nemovitých věcí si mohou poplatníci vyplnit také v aplikaci Elektronické podání pro Finanční správu (EPO) dostupné na internetových stránkách www.mojedane.cz v sekci Elektronické formuláře - Daň z nemovitých věcí – Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí – od  roku 2011 včetně. Uvedená aplikace obsahuje veškeré číselníky nutné pro vyplnění přiznání k dani z nemovitých věcí. Daňové přiznání je možné prostřednictvím této aplikace vyplnit a rovněž odeslat příslušnému finančnímu úřadu. K odeslání daňového přiznání lze rovněž využít daňovou

informační schránku (DIS+). Z aplikace EPO lze i daňové přiznání vyexportovat do formátu PDF a vytisknout na tiskárně. Poté stačí daňové přiznání pouze vlastnoručně podepsat a odeslat příslušnému správci daně.

Aplikace pro vyhledání koeficientů pro vyplnění přiznání k dani z nemovitých věcí je dostupná z internetové stránky: http://adisreg.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_reg/dne/koef/vyhledani.faces.

Závěrem poznamenáváme, že zákonná lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2022 končí dne 31.1.2022.

V případě jakýchkoliv nejasností k výše uvedenému se můžete obrátit na Ing. Blanku Patočkovou (e-mail: Blanka.Patockova@fs.mfcr.cz, tel. 495 851 245).