2020 2025

Obecně závazné vyhlášky č.1-3/2023

Upozornění na nové OZV a jejich nabytí účinnosti

Nové OZV č.1(o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství) a č.2(o místním poplatku ze psů) /2023 nabývají účinnosti 1.1.2024, OZV č.3/2023 o stanovení obecního systému odpadového hospodářství nabývá účinnosti 15. dne po dni jejího vyhlášení, tj. 25.10.2023

Tento článek je pouze informativní pro občany, OZV jsou od 11.10.2023 vyvěšeny v sekci "OBECNÍ VYHLÁŠKY" a v obecní vývěsce u OÚ. Výše poplatků se pro následující rok nemění, došlo pouze k úpravě termínu úhrady poplatků nejpozději do 31.3. příslušného kalendářního roku a bylo zahrnuto značení svozových nádob.

Upozornění ČEZ

Upozornění ČEZ

UPOZORNĚNÍ k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

Velkoobjemový odpad

Velkoobjemový odpad

Sběr a odvoz velkoobjemového odpadu

Výzva - úklid

Výzva - úklid

Prosím, kdo dovezl na hřiště tento nepořádek, aby ho uklidil. V neděli 1.10. probíhal sběr nebezpečného odpadu a železného šrotu, jak bylo avizováno v čase 14-17 hod a bylo psáno, aby byl dodržen tento čas a nevozilo se jindy, jelikož se sběr probíral a třídil se a právě aby se předešlo tomu, že se zde odloží cokoliv. Tento nepořádek se na místě objevil až poté. Střešní vikýře, plastové hřebenové kartáčové pásy, umyvadlo, skříňka ....do nebezpečného odpadu nepatří!!! V sobotu proběhne sběr do velkoobjemového kontejneru, kde bude možné umyvadlo a skříňku vyhodit, ale opět plast tam nepatří!!!
Info k velkoobjemovému kontejneru bude zveřejněno.

číst více
Den požární bezpečnosti Pátek 13.

Den požární bezpečnosti "Pátek 13."

Topná sezóna – požární bezpečnost při užívání tepelných spotřebičů a komínů

Nabídka palivového dřeva

Nabídka palivového dřeva

Nabídka palivového dřeva z obecního mailu

Rozloučení s létem

Rozloučení s létem

Trošku nám hasičské soutěže udělaly zmatky v termínech, kdy původně plánovaný termín 2.9. byl posunut na 9.9. po domácí soutěži, ta nakonec nebude a tak alespoň to odpoledne zatím vypadá, že vyjde krásné počasí a ještě se ohřejeme ☀ a mohlo by dojít i na vodní radovánkyanotace článku

Místní poplatky 2023

Upozornění na neuhrazené poplatky

Vážení spoluobčané, dovolujeme si vás upozornit, že dne 30.6.2023 uplynula lhůta splatnosti místního poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu pro rok 2023 a místního poplatku ze psů . Vzhledem ke skutečnosti, že evidujeme nedoplatky těchto shora uvedených poplatků, vyzýváme občany, kteří dosud tyto místní poplatky neuhradili, aby tak učinili v co nejkratší době. Děkujeme.

Legendy nebes - pozvánka

Legendy nebes - pozvánka

Pozvánka z obecního mailu

Vážený pane starosto,

dovolte mi prosím Vás a Vaše občany pozvat na nový letecký den LEGENDY NEBES, který pořádáme na letišti v Hradci Králové dne 5.8.2023.

LEGENDY NEBES navazují na dlouholetou tradici pořádání letecký dnů na hradeckém letišti, avšak se snahou do nich vnést něco nového. Vytvořili jsme jedinečný koncept, který zabaví celou rodinu, pro děti je připravený bohatý program, na který navážou letecké ukázky z toho nejlepšího, co české letectví nabízí. Večer okoření koncerty kapel a na závěr chystáme noční leteckou pyroshow, poprvé v České republice.

Odkaz na webové stránky: www.legendynebes.cz

Chceme Vás poprosit o pomoc s rozšířením informace o konání akce mezi Vaše občany, aby se o ní mohli dozvědět. Budeme moc vděční, pokud byste měli možnost umístění přiloženého plakátu na úřední desku, na stránky Vaší obce nebo na sociální sítě či informovat obyvatele rozhlasem.

Moc děkuji.

S veškerou úctou a přáním pěkného dne
Jan Slabý
Tým LEGENDY NEBES

Dotazník

Dotazník

Z obecního mailu, můžete se zapojit vyplněním dotazníku:

Dobrý den,

ve spolupráci se Sdružením Český ráj Vám níže přeposílám informace a žádost o zveřejnění přiloženého plakátu s dotazníkem.

Děkuji za podporu našeho regionu a šíření plakátu s QR kódem dle Vašich možností.

Jaroslava Vanclová

realizace Strategie komunitně vedeného místního rozvoje

Otevřené zahrady Jičínska z. s.

Výroční zpráva a osvědčení EKOKOM

Výroční zpráva a osvědčení EKOKOM

Naše oblíbené téma "tříděný odpad"

Informace pro občany, jak jsme poctivě třídili v roce 2022