2020 2025

Tříděný odpad

Stav kontejnerů na plasty v sobotu tj. 3 dny po vývozu !!

Prosím všechny občany, aby nečekali na vývoz kontejnerů a pak je hromadně během dne nezaplnili, ale pokud máte nastřádaný odpad a jsou kontejnery plné, doneste plasty před svozem v zadělaných pytlích ke kontejnerům (svoz každý lichý čtvrtek, poslední dobou jezdí již ve středu). Tento odpad nám napočítají navíc, ale vyvezou a budeme mít ty kontejnery pak dostupné a nebudou kolem nich 2 týdny hromady a riziko, že vítr či psi nepořádek roztahají po vsi. Pravidelně k těm kontejnerům chodím uklízet, naposledy jsem nandávala nepořádek do pytle v úterý před svozem. Takto naplněné kontejnery nemůžou být vyprodukovány během 3 dnů, ale musí se hromadit doma. Nemáme zatím termín dodání třetího kontejneru, ale takto to vypadá, že by nám jich nestačilo ani 5. Opakování je matka moudrosti a tak připomínám, že i papírové krabice je třeba rozkládat, opět se odhazují jak malé, tak větší a zabírají tak více místa. Druhý kontejner tu u papíru dost pomohl, tak snad se podaří i u plastu. Děkuji J.P.

Letní koncert v kostele

Letní koncert v kostele

v pátek 2.6.2023 od 19 hod v kostele v Popovicích

V případě zájmu bude zajištěna doprava.

Kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace

Obec informuje

V návaznosti na veřejnou schůzi OZ z 25.4. obec informuje:

Jedním z bodů byla opět problematika třídění odpadu a nedostatek kapacity kontejnerů. Přislíbili jsme zkusit navýšit počet svozů plastu ze 14 denního na týdenní. Oslovili jsme TS Jičín s tímto požadavkem, nicméně to není v současné době možné, jelikož svozová firma nám není schopna toto zajistit s přihlédnutím na jejich svozový plán celého okresu. Rozhodli jsme se tedy navýšit počet kontejnerů na plast na 3 ks. Kontejner je objednán, nyní musíme čekat na schválení firmy EKO-KOM o jeho zápůjčce a závozu. V tomto týdnu jsme obdrželi konečně objednaný kontejner na papír, takže tady už jsou k dispozici 2 ks. Proces schvalování a distribuce kontejnerů nejsme schopni urychlit, musíme vyčkat. Opět apelujeme na občany, aby se snažili kapacitu kontejnerů co nejlépe využít, nevhazovali celé krabice, "nesešlapané" plastové lahve, celé desky polystyrenu, ale snažili se odpad co nejvíce zhutnit/zmenšit. Pořádek kolem kontejnerů se nám již začíná lepšit, věříme, že se v tomto směru budeme stále posouvat. Pokud by občané měli nějaké přípomínky v oblasti nakládání s odpady, je obec otevřená k jakýmkoliv podnětům a připomínkám a budeme rádi, když se problematika bude řešit na  místní/obecní úrovni.

Dalším bodem bylo řešení dopravní situace v obci a osazení značek ve spodní části obce, "v kopečku" a na komunikaci směrem k oboře. Proces osazení značek byl projednán na odboru dopravy MÚ JC, již jsme obdrželi vyhlášku - návrh opatření - úprava značení v obci, která je zveřejněna. Pokud nenastane nějaký problém (schválení-cenová nabídka a termín osazení správou silnic), značky by měly být do 3-4 měsíců na svém místě.

Zpráva VOS napouštění bazénů

Zpráva VOS napouštění bazénů

Koupací sezóna se blíží aneb jak napouštět domovní bazén

číst více

SDH Tuř děkuje SCLLD MAS Otevřené zahrady Jičínska z.s.

1. ročník soutěže dětí v požárním sportu

Nabídka prodeje dřeva

Nabídka prodeje dřeva

Předání informace občanům od starosty Jičíněvsi

Dobrý den,

vzhledem k mimořádné neplánované těžbě a přebytku palivového dřeva, bych Vás chtěl požádat o předání informace o prodeji palivového dřeva Vašim občanům.

Předem děkuji za spolupráci a přeji pěkný zbytek dne.

Jiří Exnar, DiS.

Starosta obce

Obec Jičíněves

Jičíněves 82

507 31 Jičíněves

tel.: 493 557 138

e-mail: obec@jicineves.cz

www.jicineves.cz

Tříděný odpad

Úvodní foto = dnešní pozdrav u kontejnerů s tříděným odpadem

Pokud jsou kontejnery plné, buď počkejte, až budou vyvezeny nebo odpad uložte v dobře zavázaných pytlích vedle kontejneru. Není dostačující odložená nezavázaná igelitka nebo slabá Tesco taška, která nezabrání, aby vítr nebo psi roztahali odpadky po vesnici. Určitě neposílejte malé děti, které si v situaci, kdy je kontejner plný, poradí vysypáním tašek vedle kontejneru. Nezapomeňte, že mezi odpadky je vždy nějaký "podpis", který ukáže na vlastníka tohoto pozdravu. Popeláři neuklízí nepořádek po zemi, takže to za vás musí někdo uklidit!

Hasiči varují

Hasiči varují

Informace z OSH Jičín na obecní mail

Informace o odpadovém hospodářství

Informace o odpadovém hospodářství

Připomínka: od dubna je potřeba mít popelnice označeny známkou, jinak nebudou vyvezeny

Změna u svozu komunálního odpadu
  • OI Admin

Změna u svozu komunálního odpadu

Upozornění na změnu od 1.4.2023

• OI Admin

Způsob předávání informací občanům

Obec Tuř informuje občany. Přečtěte si jakým způsobem obec Tuř informuje své občany.

publikováno: 28. 4. 2023 09:34, OÚ Tuř